Dossier tematyczne

Zobacz wszystkie dossier tematyczne DELABIE: aktualne tematy, problematyka rynku sanitarnego w sektorze użyteczności publicznej, wywiady z ekspertami itp. Na stronę regularnie dodawane są nowe dossier.

Mikrofiltracja w budynkach użyteczności publicznej i opieki zdrowotnej

Czerwiec 2024

Woda w łatwy sposób może stać się źródłem zakażeń, jeśli jej jakość nie jest odpowiednia. Kontrola jej jakości jest zatem istotnym wyzwaniem zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i placówkach opieki zdrowotnej. Mikrofiltracja w punkcie czerpalnym jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa, szczególnie dla osób o obniżonej odporności.

SZAFKA Z LUSTREM 4 W 1: funkcjonalność w pełnej krasie

Marzec 2024

Produkty projektowane przez DELABIE nadają obiektom publicznym i użyteczności, jako takiej, wymiar estetyczny, który ma na celu jedno: podarować każdemu możliwość doświadczania piękna na co dzień.

DELABIE: wydłużamy gwarancję do 30 lat i zapewniamy dostępność części zamiennych przez 50 lat od zakupu

Styczeń 2024

Ekoodpowiedzialność w ogólnodostępnych przestrzeniach sanitarnych? Teraz to możliwe! Wydłużamy gwarancję z 10 do 30 lat i zapewniamy dostępność części zamiennych przez 50 lat od zakupu.

Kolekcja BLACK SPIRIT: czerń, która uszlachetnia ogólnodostępne przestrzenie sanitarne

Grudzień 2023

Armatura elektroniczna, umywalki, pisuary, WC, akcesoria higieniczne i poręcze w matowej czerni.
DELABIE tworzy niezbędny pomost między designem, architekturą i funkcjonalnością.

Jak czyścić stal nierdzewną?

Grudzień 2022

Stal nierdzewna, zwana inaczej Inoxem, jest łatwa w utrzymaniu i niezwykle odporna przez długi czas. Jest to materiał idealny do wszelkiego rodzaju obiektów publicznych i placówek opieki zdrowotnej.

Sprawdź nasze wskazówki dotyczące czyszczenia i renowacji stali nierdzewnej, aby Twoje produkty DELABIE pozostały w doskonałym stanie przez cały okres ich eksploatacji. 

Design dla każdego - Poręcze i siedziska natryskowe Be-Line®

Czerwiec 2022

A co gdyby design był dla wszystkich? I to naprawdę dla każdego.
Począwszy od tych, których ograniczona sprawność ruchowa wymaga szczególnej uwagi. Seria Be-Line® jest tego doskonałym przykładem.

Higiena i bezpieczeństwo: jaką armaturę stosować w placówkach opieki zdrowotnej?

Maj 2022

Walka z rozwojem bakterii w wodzie jest dla placówek opieki zdrowotnej stałym wyzwaniem. Jakie skuteczne rozwiązania techniczne można zastosować, aby kontrolować higienę instalacji?

Stop bakteriom! Jak zabezpieczyć wodę zmieszaną?

Maj 2022

Walka z rozwojem bakterii w wodzie jest dla obiektów publicznych stałym wyzwaniem.
Jakie skuteczne rozwiązania techniczne można zastosować, aby kontrolować higienę instalacji?

Jaki środek antybakteryjny sprawdzi się najlepiej w przypadku poręczy?

Luty 2022

Poręcze instalowane w toaletach czy pod prysznicem, z definicji powinny być tak higieniczne, jak to tylko możliwe. Coraz więcej poręczy dla osób niepełnosprawnych promowanych jest jako antybakteryjne.
Na ile jednak są one skuteczne w zwalczaniu bakterii? I jak trwała jest ta skuteczność? 

Sanitariaty, nowa strefa komfortu

Lipiec 2021

Poczuć się w sanitariatach publicznych „jak w domu”.

Jak odpowiedzieć na specyficzne wymagania przestrzeni publicznych, stawiając na estetykę i komfort użytkownika? 

TEMPOMATIC 4 - Elektroniczna bateria i zawór do umywalki bez kontaktu z dłonią

Lipiec 2021

Armatura elektroniczna do umywalki TEMPOMATIC 4 jest stworzona specjalnie do budynków użyteczności publicznej: 100% higieny, 90% oszczędności wody, łatwa instalacja i konserwacja, niczego nie brakuje tej koncentracji technologii

Zalety modeli sekwencyjnych

Listopad 2020

W zakładach opieki zdrowotnej istotne jest, aby dobrać odpowiednią armaturę sanitarną, aby była ona odpowiednia dla każdego użytkownika. Oprócz bezpieczeństwa i higieny, ergonomia jest również kluczowym elementem przy projektowaniu baterii.
W jaki sposób opracowane przez firmę DELABIE sekwencyjne baterie spełniają te oczekiwania?

Dlaczego warto wybrać baterię z regulatorem ciśnienia?

Listopad 2020

Wybór odpowiedniej baterii w placówkach opieki zdrowotnej jest fundamentalny - przyczynia się zarówno do bezpieczeństwa pacjenta, jak i chroni przed zakażeniami szpitalnymi oraz gwarantuje ogólny komfort.
W jaki sposób technologia z regulatorem ciśnienia (EP) spełnia te oczekiwania?

Higiena rąk: jakie produkty wybrać?

Maj 2020

Jakie produkty wybrać do skutecznego mycia i dezynfekcji rąk?
W sanitariatach publicznych duża liczba użytkowników zwiększa ryzyko skażenia wywołanego przez kontakt z dłonią. W tym okresie pandemii idealna higiena rąk jest pierwszym, niezbędnym gestem stanowiącym barierę, aby się chronić.

System spłukiwania bezpośredniego WC, rewolucja w przestrzeni publicznej

Maj 2020

WC ze zbiornikiem, nieprzystosowane do intensywnego użytkowania, zostało stworzone do użytku domowego i jest źródłem problemów w przestrzeniach sanitarnych. Zbiorniki są wrażliwe na kamień, hałaśliwe, sprzyjają namnażaniu się bakterii i stanowią ryzyko stałych przecieków w budynkach publicznych.

Ekologiczne zużycie, nowe wyzwanie na rynku sanitarnym?

Wrzesień 2019

Świadomość na rzecz kontrolowanego zużycia stopniowo prowadzi całą populację do przyjmowania ekologicznie odpowiedzialnych gestów. W obliczu tych ekologicznych i ekonomicznych wyzwań, firmy odgrywają aktywną rolę, zwłaszcza gdy ich produkty mogą bezpośrednio wpływać na zużycie wody i energii.

Innowacyjna instalacja podtynkowa, wszystko w jednej skrzynce

Wrzesień 2019

Estetyczna, ergonomiczna i higieniczna, instalacja podtynkowa jest dostępna w budynkach użyteczności publicznej. Nowa skrzynka podtynkowa DELABIE jest wodoszczelna, modułowa i poliwalentna. Ułatwia i zabezpiecza instalację urządzeń do umywalki, natrysku, pisuaru lub WC.

Dostępność: w kierunku designu

Lipiec 2019

Moda na „uniwersalny design” ma tendencję do wymazywania granic między przestrzenią sanitarną przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych a łazienką dla każdego użytkownika.

Czy do budynków użyteczności publicznej potrzebne są specjalne akcesoria dla zapewnienia higieny?

Październik 2018

Pojemniki ze szczotką WC, haki na ręczniki, lustra, podajniki ręczników papierowych… Wszystkie te akcesoria dla zapewnienia higieny, które odnajdujemy w naszych mieszkaniach, czy są przystosowane do sanitariatów w budynkach publicznych?

Norma NF Środowisko Medyczne: rewolucja w zakresie armatury

Maj 2018

Stworzenie specjalnej normy NF 077 MM, dotyczącej armatury przeznaczonej dla środowiska medycznego, doprowadziło do istotnych zmian w konstrukcji baterii mechanicznych, termostatycznych i elektronicznych. Jakie są wymagania tej nowej normy?

Design w sanitariatach publicznych

Lipiec 2017

W miejscach publicznych sanitariaty muszą być odporne na intensywne użytkowanie, które nie zawsze odbywa się z należytą ostrożnością. Zaprojektowane przede wszystkim, aby być wytrzymałe i łatwe w obsłudze, wyposażenie sanitarne zmienia się, stopniowo integrując komponent, który staje się ważny: estetykę.

Poręcze i siedziska natryskowe design Be-Line®

Czerwiec 2017

Grupa DELABIE, ekspert w dziedzinie dostępności, poszerza swoją ofertę poręczy i siedzisk natryskowych, wprowadzając nową gamę design Be-Line®.
Połączenie estetyki i komfortu gwarantuje dobre samopoczucie, higienę i bezpieczeństwo użytkownikom - osobom starszym, osobom o ograniczonej zdolności ruchowej lub osobom niepełnosprawnym.

Siedziska natryskowe DELABIE: kompletna gama

Maj 2017

Komfort i jakość siedzisk natryskowych DELABIE gwarantuje dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Siedziska natryskowe ścienne, uchylne, składane, do zawieszenia, do zamocowania lub zdejmowane: siedzisko DELABIE do każdej potrzeby.

Spłukiwanie bezpośrednie: przystosowane do ograniczeń występujących w budynkach użyteczności publicznej

Marzec 2016

Liczne zalety spłukiwania bezpośredniego sprawiają, że jest to idealny system do wyposażenia toalet publicznych. Przypomnienie mocnych, jednak jeszcze słabo znanych, stron tego rozwiązania.

Higiena instalacji sanitarnych: przegląd przepisów europejskich

Październik 2016

Francja, Niemcy, Wielka Brytania, a także Polska mają swoje specyficzne przepisy dotyczące monitorowania instalacji sanitarnych pod kątem bakteriologicznym oraz reagowania na skażenie bakteriami Legionella i Pseudomonas. Firma DELABIE oferuje gamy produktów, które są zgodne z tymi przepisami.

Rewolucja w zakresie higieny i wielokrotnie nagradzany design!

Październik 2016

Nowa bateria SECURITHERM EP BIOSAFE 2621EP to pierwsza bateria umywalkowa bez wylewki, która została stworzona w odpowiedzi na wszystkie ograniczenia pacjentów zakładów opieki zdrowotnej i domów opieki: komfort, całkowite bezpieczeństwo, higiena i kontrola proliferacji bakterii.

Potencjał „glamour” urządzeń sanitarnych ze stali nierdzewnej

Grudzień 2015

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej gamy urządzeń ze stali nierdzewnej, firma DELABIE kontynuuje swój rozwój w sektorze użyteczności publicznej. Budynki publiczne są  szczególnie narażone na wandalizm oraz są znane ze stosowania tego wytrzymałego i higienicznego materiału. Firma również liczy wejść w świat architektury wnętrz wyróżniając design swoich urządzeń wysokiej jakości.

Mikrofiltracja w budynkach użyteczności publicznej

Czerwiec 2015

Woda jest istotnym elementem higieny, jednak może stać się nośnikiem zakażeń, jeśli jej odpowiednia jakość nie zostanie zapewniona. Kontrola jakości wody stała się głównym i stałym priorytetem dla osób zarządzających budynkami użyteczności publicznej.

Mikrofiltracja w szpitalach

Czerwiec 2015

Kontrola jakości wody stała się głównym i stałym priorytetem w zakładach opieki zdrowotnej. Antybakteryjne mikrofiltry w punkcie czerpalnym są gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa, szczególnie dla najbardziej wrażliwych osób.

Spłukiwanie bezpośrednie – stworzone do budynków użyteczności publicznej

Marzec 2014

Liczne zalety spłukiwania bezpośredniego sprawiają, że jest to idealny system do wyposażenia toalet publicznych. Mocne strony tego rozwiązania.

Nowość: Urządzenia sanitarne ze stali nierdzewnej

Październik 2013

Nowa gama Urządzenia sanitarne Inox wkrótce będzie dostępna w Polsce. Firma DELABIE wzmacnia w ten sposób swoją pozycję lidera w Europie w obszarach dotyczących armatury i wyposażenia sanitariatów w budynkach użyteczności publicznej.

Wyzwania związane ze starzeniem się europejskiego społeczeństwa

Czerwiec 2013

Czy Europa będzie w stanie wspierać proces starzenia się populacji? Główne wyzwania to zarówno sprostanie wzrostowi kosztów ekonomicznych i społecznych tego ogólnego trendu dla 28 krajów Unii Europejskiej... 

Legionelloza: lepiej zapobiegać niż leczyć

Marzec 2013

W perspektywie długoterminowej sposoby eliminacji bakterii Legionella w instalacji wodnej są mało skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem dla budynków zamieszkania zbiorowego jest monitorowanie i wdrażanie działań profilaktycznych związanych z ryzykiem skażenia instalacji ciepłej wody użytkowej przez Legionelle.

Armatura w walce z zakażeniami szpitalnymi

Marzec 2013

Kontrola proliferacji bakterii poprzez monitorowanie jakości wody jest niezbędna w celu zmniejszenia ilości zakażeń szpitalnych. Po Legionelli, przedmiotem zainteresowania powinna być Pseudomonas Aeruginosa. Specjalnie zaprojektowana armatura ograniczająca rozprzestrzenianie się tych bakterii chorobotwórczych jest stosowana w środowisku szpitalnym.

Kryteria oznakowania ekologicznego

Październik 2012

Różne oznakowania ekologiczne, potwierdzające wydajność armatury w zakresie jakości i oszczędności wody, rozwijają się w Europie lub są w trakcie opracowywania. Aby uwydatnić swoje zalety, armatura do budynków użyteczności publicznej musi posiadać specyficzny dla siebie system oznakowania.