Ekologiczne zużycie, nowe wyzwanie na rynku sanitarnym?

Wrzesień 2019

Nowy priorytet GREEN

Nowy priorytet GREEN

Świadomość na rzecz kontrolowanego zużycia stopniowo prowadzi całą populację do przyjmowania ekologicznie odpowiedzialnych gestów.

Recykling, konsumpcja lokalnych i ekologicznych produktów, ochrona środowiska, wykorzystanie ekologicznych środków transportu, kompostowanie, ograniczenie zużycia wody, tak wiele codziennych działań, które są teraz częścią zrównoważonej logiki mającej na celu zużywać mniej i zużywać lepiej.

W obliczu tych nowych ekologicznych i ekonomicznych wyzwań, firmy odgrywają teraz aktywną rolę, zwłaszcza gdy ich produkty mogą bezpośrednio wpływać na zużycie wody i energii.

W rzeczywistości, gdy wiemy, że ograniczenie zużycia wody podczas mycia rąk może osiągnąć 90% przy użyciu odpowiedniej armatury, a także pomaga walczyć z marnotrawstwem energii, to dobre wyposażenie staje się priorytetem!

EKO Design

EKO Design

Od 90 lat, głównym wyzwaniem dla firmy DELABIE jest kontrolowanie zużycia wody i energii na rzecz logiki zrównoważonego rozwoju, aby chronić zasoby naturalne.
Firma stawia kwestie ekologiczne w centrum swoich zainteresowań i oferuje produkty design, ale również odpowiedzialne i zrównoważone z przeznaczeniem do budynków użyteczności publicznej.

W rzeczywistości sanitariaty publiczne zużywają bardzo duże ilości wody.

Firma DELABIE opracowała politykę wspierania klientów w podejściu ekologicznym poprzez innowacyjny system armatury czasowej, której wydajność w zakresie oszczędności wody i energii jest lepsza niż najwyżej określone kryteria oznakowań ekologicznych, takich jak HQE, LEED lub BREEAM.

Cel: zużywać lepiej.

Zużycie GREEN

Zużycie GREEN

Zaangażowanie DELABIE w odpowiedzialne i zrównoważone podejście znajduje odzwierciedlenie w tym, że wszystkie baterie do umywalki posiadają ograniczenie wypływu do 3 l/min (z możliwością regulacji nawet do 1,5 l/min) w porównaniu do 6 - 12 l/min na konkurencyjnych produktach przeznaczonych do użytku w domu.

Jednak podczas mycia rąk marnujemy 60% wody w trakcie ich namydlania, więc samo zmniejszenie wypływu nie wystarczy, aby zapewnić kontrolowane i zrównoważone zużycie.

Aby ograniczyć nadmierne zużycie wody, DELABIE oferuje system, w którym wypływ zostaje zatrzymany między moczeniem a opłukaniem dłoni. Innowacja nazwana „podziałem wypływu” umożliwia automatyczne zatrzymanie wody podczas namydlania i ponowne uruchomienie celem opłukania (7 sekund). Zatrzymanie wody jest automatyczne i naturalne dzięki inteligentnemu zarządzaniu ciśnieniem wody, ograniczając w ten sposób marnotrawstwo energii.

Firma DELABIE działa również na rzecz bardziej wydajnych funkcji, unikając zużycia energii elektrycznej i zapewniając optymalny komfort użytkownika dzięki delikatnemu uruchamianiu armatury, pozwalając bez wysiłku, zwykłym, delikatnym naciskiem mechanicznym na uruchomienie wypływu wody.

Dobre wyposażenie, lepsze zużycie

Dobre wyposażenie, lepsze zużycie

Oferowanie zrównoważonego i odpowiedzialnego podejścia do urządzeń sanitarnych oznacza również towarzyszenie klientom i doradzanie im w zakresie najbardziej odpowiedniego rozwiązania zgodnie z ich potrzebami.

Na przykład w niektórych obiektach o dużym natężeniu ruchu, takich jak lotniska, stagnacja wody nie stanowi prawdziwego problemu. Armatura elektroniczna z okresowym spłukiwaniem nie jest konieczna, bardziej odpowiednia będzie mechaniczna armatura czasowa.

Ale jeśli celem jest przede wszystkim ograniczenie przenoszenia bakterii, instalacja rozwiązania elektronicznego zapewnia lepszą higienę. Jest tak na przykład w przypadku uruchomienia spłukiwania WC bez kontaktu z dłonią.

Aby doskonale sprostać specyfice obiektów publicznych, firma DELABIE opracowała innowacje technologiczne, takie jak tryb intensywny w produktach do pisuaru. Ta koncepcja zmniejsza zużycie wody w przypadku wysokiej tymczasowej frekwencji, na przykład podczas przerwy w trakcie meczu na stadionie. Mikrospłukiwanie jest przeprowadzane między każdym użytkownikiem, zapewniając komfort, a następnie, gdy liczba użytkowników maleje, system wykonuje kompletne spłukiwanie.
To rozwiązanie pozwala również zapobiegać pozostawaniu wody w stagnacji w miejscach rzadko używanych, przeprowadzając co 24 godziny spłukiwanie prewencyjne.

Na koniec należy zauważyć, że zawór elektroniczny złej jakości może proponować wypływ 2 do 3 razy większy niż armatura czasowa, zmniejszając w ten sposób spodziewane oszczędności wody.

Właśnie dlatego gamy produktów elektronicznych DELABIE posiadają takie same zoptymalizowane wypływy jak rozwiązania czasowe, a marka zwraca szczególną uwagę na zapewnienie niskiego zużycia energii.