Wybierz format:

Delabie - Strona główna
Polska
 • France
 • International
 • Deutschland
 • Belgique - België
 • GD-Luxembourg
 • Nederland
 • Polska
 • United Kingdom
 • Россия
 • Portugal
 • España
Szukaj

Dostępność: w kierunku designu

Lipiec 2019

Moda na „uniwersalny design” ma tendencję do wymazywania granic między przestrzenią sanitarną przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych a łazienką dla każdego użytkownika.

„Uniwersalny design” dostępny dla użytkowników niepełnosprawnych

Seniorzy, osoby niepełnosprawne lub tymczasowo ograniczone ruchowo, wszyscy dążą do zachowania samodzielności, zwłaszcza w zakresie higieny.

Przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, akcesoria i urządzenia sanitarne są przede wszystkim zaprojektowane tak, aby skutecznie kompensować obniżoną sprawność funkcji fizycznych lub umysłowych użytkowników. Cechy produktów są ustalane przez terapeutów zajęciowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa i higieny. 

W ostatnich latach producenci przywiązują większą wagę do designu. Coraz bardziej dopracowany i pomysłowy, odchodzi od aranżacji szpitalnej i czasami stygmatyzującej łazienek dla osób niepełnosprawnych.

Natryski, armatura, umywalki, meble, siedziska natryskowe, poręcze ... nowa generacja produktów dla osób niepełnosprawnych coraz bardziej wtapia się w ogólną ofertę producentów.
Produkty prezentowane w showroomach uwodzą zarówno osoby prywatne, jak i osoby odpowiedzialne za aranżacje w budynkach publicznych, które zwracają większą uwagę na komfort i dobre samopoczucie oraz są bardziej wrażliwe na kształty i wybór materiałów.

Be-Line®, gama zaprojektowana dla przyjemności

Tworzenie ładnych produktów od dawna jest priorytetem w firmie DELABIE. Najnowszy przykład: poręcze i składane siedziska natryskowe Be-Line®.
Te akcesoria, dostosowane do każdego etapu życia, zapewniające bezpieczeństwo i komfort, swoją estetyką sprawiają, że korzystanie ze wspólnych przestrzeni sanitarnych staje się przyjemne dla wszystkich.

Łatwe w czyszczeniu aluminiowe poręcze mają ergonomiczne spłaszczenie od przodu, chroniące przed ślizganiem się dłoni.
Poręcz do natrysku w kształcie litery „T” została również wyróżniona w konkursie Trophées du Négoce 2018, w kategorii Produktów dla osób niepełnosprawnych, za swoją funkcjonalność i atrakcyjny design.

Składane siedzisko natryskowe w pozycji rozłożonej (zwycięzca w konkursie „Salles de Bains Remarquables 2019”) oferuje wygodne siedzenie w odpowiednich wymiarach, a jego czyste linie sprawiają, że jest dyskretne i idealnie integruje się z otoczeniem po złożeniu.
Zdejmowane jednym gestem może zostać zastąpione półką natryskową: praktyczne rozwiązanie, jeśli mamy tymczasową potrzebę zdjęcia siedziska, na przykład w hotelu lub szpitalu!

Dostępna w dwóch wykończeniach (epoksyd biały matowy lub antracytowy metalik), gama Be-Line® pozwala na zapewnienie dobrego kontrastu wizualnego między kolorem poręczy lub siedziska natryskowego a kolorem ściany, a jednocześnie pasuje do każdego stylu dekoracji wnętrza łazienki.