Wybierz format:

Delabie - Strona główna
Polska
 • France
 • International
 • Deutschland
 • Belgique - België
 • GD-Luxembourg
 • Nederland
 • Polska
 • United Kingdom
 • Россия
 • Portugal
 • España
Szukaj

Potencjał „glamour” urządzeń sanitarnych ze stali nierdzewnej

Grudzień 2015

Firma DELABIE - SENDA, perła na rynku urządzeń sanitarnych ze stali nierdzewnej

Pod koniec 2013 roku, po przejęciu firmy Senda, DELABIE stała się jednym z wiodących europejskich producentów urządzeń sanitarnych ze stali nierdzewnej. Ta rodzinna, portugalska firma specjalizująca się w przetwarzaniu stali nierdzewnej, produkuje w swoim zakładzie w Aveiro jakościowe produkty o czystym designie.

Firma Senda została wybrana trzy lata z rzędu najlepszą firmą przemysłową w Portugalii i szczyci się silną kondycją finansową. Otworzenie się na rynki światowe, z 80% obrotem poza granicami kraju, ale także jej solidne kompetencje przemysłowe i zaangażowanie pracowników przyciągnęło zainteresowanie francuskiej grupy.
Firma Senda ma podobną historię jak firma DELABIE: współzarządzana przez trzech braci DELABIE, trzecie pokolenie zarządzające od momentu powstania, firma notuje silny wzrost w ciągu ostatniej dekady. Kultura firmy jest głęboko w niej zakorzeniona. I jakość produktów pozostaje priorytetem.
 
Posiadając już pierwsze doświadczenia z urządzeniami ze stali nierdzewnej dzięki zakupowi firmy Kuhfuss Sanitar, drugiej najbardziej znanej firmy w tej branży w Niemczech, bracia DELABIE są zachwyceni potencjałem, który przewidują w tym sektorze.

Otwarcie na świat wysokiej jakości designu

„Stal nierdzewna jest materiałem szlachetnym. Elegancki design połączony z materiałami dobrej jakości pozwala na tworzenie pięknych przedmiotów, których stan się nie pogarsza, a wręcz przeciwnie, wygrywa z czasem dając niejednolity kolor wnoszący wyjątkowy akcent do atmosfery pomieszczenia", komentuje Luc Delabie.
Przytacza jako przykład pomieszczenia toalet w Muzeum Branly i w Centrum Pompidou w Paryżu, w których urządzenia z Inoxu wzmacniają aspekt komfortu i nowoczesnej estetyki. Te przykłady  pokazują sympatię do Inoxu wyrażoną przez znanych architektów, takich jak Jean Nouvel. Coraz więcej architektów, projektantów jest wrażliwych na jakość materiału.

Przy tych samych kosztach za wysokiej klasy ceramikę, stal może posiadać różne aspekty estetyczne: efekt lustra w wykończeniu błyszczącym , który współgra z chromowaną armaturą; efekt matowy w wykończeniu satynowym, który łagodzi połysk metalu; produkty o prostych liniach i opływowych kształtach , zaokrąglone krawędzie, bez wystających, ostro załamanych brzegów i bez spawów...

Rynek międzynarodowy jako cel dla stali nierdzewnej DELABIE

Na tym rynku niszowym DELABIE nie ogranicza się jedynie do rynku francuskiego. Firma DELABIE, europejski lider w produkcji armatury i urządzeń sanitarnych do budynków użyteczności publicznej, bezpośrednio z fabryki we Friville (Francja, departament Somma) oraz poprzez swoje filie w Europie, Hongkongu i Dubaju, eksportuje do ponad 70 krajów.

Luc Delabie mówi: „Na początku skoncentrujemy nasze wysiłki marketingowe na krajach Wspólnoty Europejskiej, zwłaszcza Wielkiej Brytanii i Niemiec. Następnie będziemy się koncentrować na Rosji, Bliskim Wschodzie i Chinach. Klasa średnia rozwija się dynamicznie w tych krajach, z którymi mamy już znaczące relacje handlowe”.

Ponieważ Inox jest tego warty

Nowy katalog, wkrótce dostępny, będzie wyróżniał zalety estetyczne urządzeń ze stali nierdzewnej. Firma DELABIE wystawiła emblematyczne produkty w swoim showroomie we Friville, budynku zbudowanym w XIX wieku i pięknie odrestaurowanym.