Wybierz format:

Delabie - Strona główna
Polska
 • France
 • International
 • Deutschland
 • Belgique - België
 • GD-Luxembourg
 • Nederland
 • Polska
 • United Kingdom
 • Россия
 • Portugal
 • España
Szukaj

Nowość: Urządzenia sanitarne ze stali nierdzewnej

Październik 2013

Poprzez wykupienie portugalskiego producenta SENDA firma DELABIE uzupełnia swoją ofertę wyposażenia sanitarnego do budynków użyteczności publicznej i szpitali.  Jednocześnie grupa DELABIE wzmacnia swoją pozycję lidera w Europie kontynuując politykę rozwoju na rynku międzynarodowym.

Produkty wkrótce dostępne w Polsce

Nowa spółka DELABIE-SENDA, główny gracz pod względem produkcji urządzeń sanitarnych z Inoxu (umywalki, pisuary, miski ustępowe…) znajdująca się w Aveiro, na południe od Porto, eksportuje już do ponad 30 krajów i generuje 70% swojego obrotu w eksporcie. Firma może pochwalić się licznymi i prestiżowymi referencjami na całym świecie.

Firma będzie mogła polegać na reputacji i sile sieci handlowej grupy DELABIE. Grupa, która już zakupiła w 2012 roku firmę Kuhfuss Sanitär, nr 2 w Niemczech w kategorii produktów ze stali nierdzewnej, wprowadzi nową gamę produktów na polski rynek w 2014 roku. Asortyment będzie proponowany w bardzo konkurencyjnych cenach. Termin realizacji zamówień będzie bardzo krótki, co jest regułą w firmie DELABIE, ale prawdziwą innowacją dla tego typu produktów.

Wyjątkowe zalety urządzeń sanitarnych Inox: higiena, odporność na wandalizm, design

Wyjątkowe zalety i zastosowanie urządzeń sanitarnych z Inoxu są dobrze znane. Ze względu na ich wytrzymałość, łatwą obsługę i konserwację są często wymagane w budynkach użyteczności publicznej o wysokim stopniu wandalizmu (szkoły, miejsca obsługi podróżnych, lotniska, zakłady karne…) oraz w szpitalach i domach opieki, gdzie muszą być zagwarantowane najwyższe standardy w zakresie higieny. Są również wybierane ze względu na ich elegancki design i jakość. Dodatkowo, jak wszystkie produkty ze stali nierdzewnej, również i nasze urządzenia w 100% nadają się do recyklingu.

DELABIE, wyjątkowa oferta

Z ponad 3000 produktów w katalogu, DELABIE posiada wyjątkową ofertę na rynku sanitarnym w sektorze użyteczności publicznej.

„Jednym z naszych celów jest w krótkim czasie eksportować ponad 60% naszej produkcji. Najnowszy zakup firmy SENDA, której produkty są idealnym uzupełnieniem naszej oferty armatury sanitarnej do budynków użyteczności publicznej oraz szpitali, jest fantastyczną okazją rozwoju dla naszej firmy " - mówi Luc Delabie, członek zarządu Grupy.

„Wewnętrzny wzrost poprzez rozwój nowych rozwiązań przyczynia się znacząco do wzrostu naszych obrotów. Innowacja jest stałym celem. Wprowadziliśmy na przykład nową gamę filtrów mikrobiologicznych pozwalających na kontrolowanie jakości bakteriologicznej wody w budynkach użyteczności publicznej, w szczególności w szpitalach " - dodaje Luc Delabie.

DELABIE w skrócie

Delabie w liczbach

- Francuska, rodzinna firma, założona w 1928 roku, siedziba znajduje się w departamencie Somme, w mieście Friville-Escarbotin.
- Ponad 400 pracowników.
- Podwojenie obrotu w przeciągu ostatnich 5 lat.
- Delabie eksportuje do ponad 70 krajów, bezpośrednio z zakładów produkcyjnych we Francji oraz poprzez 7 filii na świecie.
- Ponad 3 000 produktów.

Nabycia i lokalizacje od 1996 roku

1996 Nabycie firmy BINE, wynalazcy armatury czasowej w 1881 roku.
2006 Nabycie firmy CHAVONNET, lidera w kategorii armatury szpitalnej (założonej w 1860 roku).
2006 Nabycie firmy SOGEPROVE, producenta urządzeń dla osób o ograniczonej sprawności i akcesoriów dla zapewnienia higieny w sektorze użyteczności publicznej (założonej w 1957 roku).
2007 Nabycie firmy DOUGLAS, lidera na angielskim rynku sanitarnym w sektorze użyteczności publicznej.
2009 Utworzenie DELABIE Sp. z o.o. w Polsce (Warszawa).
2012 Nabycie firmy Kuhfuss Sanitär, nr 2 w Niemczech w kategorii produktów ze stali nierdzewnej.
2012 Utworzenie DELABIE FZ LLC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
2012 Utworzenie DELABIE Limited w Chinach (Hong Kong).
2012 Nabycie odlewni w Portugali w regionie Porto.
2013 Utworzenie DELABIE Benelux.